Blockchain Functional Analyst

Departament: Dezvoltare Soluții Blockchain

Cerințe:

  • Studii tehnice, preferabil în domeniul informatic. Candidații fără studii tehnice pot aplica dacă prezentă suficiente cunoștințe și abilități tehnice;
  • Entuziasm în lucrul tehnologia blockchain și dorința de înțelegere și aprofunadare a funcționalităților acesteia;
  • Capacitatea de analiză și întelegere a funcționalităților unei platforme/ sistem de operare software;
  • Capacitatea de documentare a rezultatelor analizelor întreprinse;
  • Abilități de înțelegere a imaginii de ansamblu și de investigare a componentelor din care aceasta este formată;
  • Abordare proactivă, implicare și autonomie;
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă;
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel mediu.

Constituie avantaj:

  • Experiența cu tehnologia blockchain și buna înțelegere a acesteia;
  • Experiența în analiza de aplicații si testare software;
  • Experiența în suport tehnic.

Responsabilități:

  • Înțelegerea nevoilor și obiectivelor Departamentului Dezvoltare Solutii Blockchain și a cerințelor de proiect;
  • Înțelegerea și analiza utilizării sistemului pentru a îndeplini aceste obiective;
  • Cercetarea, analizarea și evaluarea facilităților oferite de baza de date/platforma blockchain;
  • Recomandarea utilizării eficiente ale tehnologiei blockchain pentru a sprijini procesele în dezvoltare;
  • Documentarea tehniceă a analizelor întreprinse;
  • Colaborarea cu membrii echipei;
  • Redactarea de rapoarte detaliate, standard și ad-hoc.
Pentru a aplica la acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. la adresa recrutare@certsign.ro meționând în subiectul mail-ului: „Blockchain Functional Analyst”.

Trimite CV-ul

    * campuri obligatorii

    Te sunăm noi!

    Îţi mulţumim pentru că vrei să intri în contact cu noi!