Caută
Close this search box.

Junior Project Manager

Cerințe:

  • Studii universitare, preferabil economice. Constituie avantaj cursurile/certificările în domeniul managementului proiectelor
  • Minim 1 an de experiență pe o poziție similară
  • Cunoștințe solide de management al proiectelor
  • Cunoștințe de gestiune financiară și administrativă
  • Cunoștințe operare calculator: Ms. Project, Outlook, sisteme E.R.P și Document Management
  • Cunoștințele în domeniul juridic și logistic constituie avantaj
  • Capacitate de a lucra independent și de a gestiona două sau mai multe proiecte în paralel
  • Foarte bune abilitati de management al timpului, atât personal cât și al echipei
  • Foarte bune abilități de comunicare și prezentare; capacitate de planificare și organizare; abilități de delegare; atentie la detalii; capacitate decizională
  • Trăsături de personalitate: autonomie, inițiativă, conștiinciozitate, amabilitate, flexibilitate, dinamism
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel avansat.

Responsabilități:

  • Participă la negocieri cu contractori și subcontractori
  • Întocmește bugetul proiectului, elaborează planul de proiect, participă la realizarea planului de calitate
  • Realizează împreună cu echipa de management de proiect lista de riscuri și stabilește planul de răspuns la risc pentru proiectele gestionate
  • Supervizează desfășurarea proiectelor din punct de vedere: financiar, calitativ, termeni de livrare, activități punctuale
  • Monitorizează resursele implicate în proiecte
  • Monitorizează riscurile aferente proiectelor potențiale sau aflate în desfășurare
  • Monitorizează, verifică, dă soluții pentru încadrarea costurilor proiectelor în buget
  • Face previzionări privind veniturile și cheltuielile pe proiecte
  • Gestioneaza cash-flow-ul contractelor în desfășurare
  • Conduce ședințele de analiză internă cu echipa de proiect şi pregătește, după caz, materialele necesare
  • Întocmește situații de lucrări către client, urmăreşte emiterea facturilor pentru lucrările executate și încasarea acestora.
  • Verifică și aprobă situațiile de lucrări emise de subcontractori și aprobă plata facturilor către aceștia
  • Evaluează rezultatele proiectului și satisfacția clientului după implementare
  • Întocmește dosarul proiectului
  • Realizează rapoarte de stare a proiectului.
Pentru a aplica la acest post, vă rugăm să completaţi formularul de mai jos sau să trimiteți CV-ul dvs. la adresa recrutare@certsign.ro menționând în subiectul mail-ului: „Junior PM – certSIGN”.

Trimite CV-ul

    * campuri obligatorii